Digitaalsed kanad

DIGITAALSED KANAD – info allpool!

Jumal tänatud! Minu kanad on vaikselt hakanud uuesti munele. See kõik, mis juhtus, oli puhtalt minu saamatu pea viga. Vesi ja ventilatsioon olid need, millele ma ei pööranud piisavalt tähelepanu ja nii ma vastu näppe sain. Päris tugevalt. Kokku kaotus umbes 20 000 eurot. Kuna ellujäämise küsimus on veel tugevalt õhus, siis küsisin enda eluaegselt kodupangalt SEB Eesti käest 10 000 eurot laenu 80% Maaelu Edendamise sihtasutuse käendusega, aga ei mind eraisikuna ega minu 145 000 eurose aastakäibega ettevõtet ei usaldatud isegi 2000 eurost riski kandma. Aitäh, SEB, et tegid väga selgeks enda nägemuse minust, minu ettevõttest ja keskkonnasõbralikust toidutootmisest. Mina nüüd hakkan otsima uut panka, kes vähemalt laenu otsuste juurde kaasab minu nägemuse. Kellelgi soovitusi? Aga olge mureta SEB krediidikomisjon – rasketel aegadel olen ma nõus teile enda mune pakkuma sellegipoolest.

Seega olen ma omadega veel jamas. Kahjuks ei toimu toodangu taastumine piisavalt kiirelt ja raha defitsiidis olen siiani. Muidugi see, mis hakkas juhtuma peale viimast postitust, oli erakordne. Positiivsed emotsioonid käisid üle pea, sest see tagasiside ja toetus on lihtsalt uskumatu. Mingi suvaline töll siin Saaremaal läbi pidevate äparduste proovib mingeid mune toota ja see läheb nii paljudele korda. Suur-suur aitäh teile! Kes tahab seda tunnet kogeda, siis minge ja lugege jaanuarikuu postituse kommentaare. Lihtsalt liigutav, eriti praeguses olukorras. Kuna ma olen ikkagi ettevõtja, siis sisemine mina ei suuda veel niisama raha vastu võtta teie käest. Aga see pani mind mõtlema, et mismoodi oleks mõlemal hea. Ja tundub, et minu geniaalsus on saavutanud uue taseme. Lisaks päriselu farmile loon ma digitaalse kanakarja! Jah, lugesid õigesti – digitaalsed kanad, kes muuseas hakkavad ka munele. Julgemad nimetavad neid isegi NFT’deks. Pealtnägija selgitas just hiljuti seda mõistet, kel suurem huvi teemasse süveneda.

Milles siis teema? Lähinädalatel on kõigil huvilistel võimalus osa saada minu digitaalsest farmist ehk igaüks saab soetada endale digitaalse kana. See tähendab, et ostad endale sissepääsu Saaremaa Mahemuna klubisse. Selline päris eksklusiivne värk, sest pääsmeid on piiratud koguses. Mis sa selle eest vastu saad? Esiteks unikaalse digitaalse kana pildi, mille väärtus ajas suure tõenäosusega suureneb. Lisaks hakkad sa saama mune – digitaalseid. Iga mingi aja tagant muneb see sama kana muna, mis tähendab raha laekumist sinu kontole. Ehk see kana annab õiguse teatud protsendile minu kasumist. Mida paremaks läheb kasum, seda rohkem ja suuremaid mune tulemas on. Ning kõige lõpuks saad sa kaasa rääkida ka teatud otsustusprotsessides.

Mida mina selle digitaalse kana raha eest teen?

– Esiteks päästan ma enda ettevõtte ja jätkan tugevamalt kui kunagi varem. Tarkust on lisandunud kamaluga ja on näha, et ma liigun õiges suunas.Munade nõudlus on kordades suurem, kui tippajal tootmisvõimekus. Loodetavasti õnnestub tulevikus ka tootmist suurendada.

– Teiseks rajan ma juba sel kevadel kohviku siiasamasse Salmele, et pakkuda mahemunast parimaid pirukaid, mida sa üldse oled saanud. Isegi su vanaema ütleks, et vot see on kvaliteet kraam. Muidugi tähendab see seda, et igaüks saab kohvikusse külla tulla. Ka SEB krediidikomisjoni inimesed. Ega me siis paha peal väljas ole.

– Kohvikus alustan ka majoneesi tootmist uuesti ja niimoodi, et üle Eesti poodidest saaks seda osta. Jah, see sama majonees, mis on siiani maailma parim. Sorry Hellmann’s!

– Lisaks ostan endale võimalusel granuleerimise masina, et seisev kullahunnik sõnniku näol pakendisse panna ja poodidesse saata. Pöörame kulla väärtuse rahaks.

Kõik see läheb kokku suurusjärk 50 000 eurot ja vastavalt digitaalsete kanade ostule viin ma järjest neid etappe ellu. Muidugi kasvatab see ka ettevõtte käivet ja viib selle koos kasumiga uutesse kõrgustesse. Ja no kõik munad ei ole enam ühes korvis.

Minu jaoks kõlab see kõik igatahes midagi täiesti uut ja värsket, mis näitab, et kui sa enda raha minu kätte usaldad, siis midagi ägedat ma sellega teen. Ja otseloomulikult kasvatab see käivet ja sealhulgas kasumit. Digitaalseid mune hakkab teil lõpuks uksest ja aknast sisse pressima. Muidugi on kõige uhkem see, et see ettevõte oleks siis justkui meie kõigi panusega ja me kõik saame uhked olla selle üle – näe, mina olen seotud selle suvalise Saaremaa tölliga, kes toodab mahemune.

Tähtis on nüüd aru saada, et kas see sind kõnetab või ei. Kui jah, siis pane enda huvi kirja siia:

https://forms.gle/Ffu2WRQLUFoYergt6

See ei kohusta sind millekski, vaid annab sulle võimaluse olla esimeste seas. Paari nädala pärast tuleb esimesena info just nendele, kes ennast varakult kirja panevad. Ja kuna digitaalseid kanu tuleb piiratud kogus, siis võib juhtuda,et sellest ringist väljas olijatel ei olegi võimalik sellest osa saada.