See majonees

Munemine on täie hooga pihta hakanud. Aga pane tähele, et kui minu töötajad munevad, siis on see hea. Mujal mitte nii väga. Vist. Neid muna nalju võibki tegema jääda. Igast varrukast lendab välja vähemalt viis muna-kana teemalist nalja. Mõni nilbe ja mõni ka päris hea. Rääkides munemisest, siis üpris kiirelt sai löödud eelmiste munejate kogutoodangu rekord. Lisaks hakkas vahepeal saade uuesti ETV pealt jooksma. Ma ütlen ausalt, et suht nõme on vaadata, mis olukorras aasta tagasi sai oldud. Miks üks inimene peab endale nii tegema? Veidrik! Loodame, et see siis annab vähemalt elule midagi juurde ja kunagi vanaduspõlves hea kedrata kõikidele korduvalt, et sa ei tea ega oska midagi. Vaat ma omal ajal panin nullist kanala püsti. Oh olid ajad.

Ah pläma võibki ajama jääda. Tegelikult oli mul üks suur point ka, miks ma neid ridu täna siia kirjutan. Võib öelda, et teie palvetele on vastatud! Iga öö ma nägin ja kuulsin teid unes. Või oli see ilmsi? Aina erksamaks ja tugevamaks kõik see läks. Ei suutnud enam vastu panna ja karjusin “KÕIK – saagu mahemunad üle Eesti”. Ja nii ma ulatasin enda siidise munakäe üle Tallinna ja Tartu ning isegi Narva poodide. Kohe nii pikk käsi oli. Ja selle tulemusena ilmuvad alates homses lettidele need öiged munad. Mahedad kanamunad Saaremaalt. Tallinnas leiab sinu silm need kõikidest Prisma Peremarketidest, mitmetest Selveritest (Järve,Peetri, Viimsi ja Pirita) ja ka traditsioonilisematest kohtadest nagu Stockmann ja Põhja Talu Toidab Rimis lett. Muidugi ka Coop Saaremaa ja teiste suuremad Saaremaa poed. Mandri inimestele ka Liiva COOP. Haaberstisse jõuame hilinemisega nagu akadeemikutel kombeks. Aga Prismaga olen veel seotud Tartus ja Narvas. Vot sellise haardega munamees ma nüüd siis olen.

Kui nüüd majoneesi juurde tulla, siis päris samadest poodidest seda ei saa, aga sellegipoolest leiab Tallinnas Haabersti, Mustakivi, Laagri, Sõpruse ja Ülemiste Rimi Talu Toidab lettidelt. Lisaks Viimsi ja Peetri Selverist ning Viimsi Lihapood. Saaremaalt ka kõik suuremad poed ning Ehtne Saaremaa Auriga poest ja Saarte Sahver. Teised linnad on veel ootel. Aga las ootavad. See on ootamist väärt. Proovige siis kenasti ikka meelde jätta. Või isegi üles kirjutada. Ilmselgelt võib juhtuda, et letis on tühjus selle koha peal, aga siis pole midagi muud teha, kui poe töötajale teada anda. WE WANT EGG AND MAJO! NOW! Ehk tellitakse juurde. Karbis veel hetkel pisikesed munad, aga selle eest palju munakollaseid. Kohe päris mitu.

Ma räägi nüüd natuke majoneesist ka. Ma ise olen väga rahul sellega. Samas see jutt ei kõlbaks ju kuhugi. Igatahes ei ole ma usutav, kui ma ainult enda kogemust jagan. Seega jagan ma teiste tagasisidet.

Edasi loe maheda ja malbe häälega. Näiteks nagu Mait Malmsten. Ja hästi rahulikult. Kohe kenasti aeglaselt.

Kui on juhtunud olukord, kus sa oled sattunud Saaremaa Majoneesi purgi otsa ning sõrm või lusikas haarab pisikeste sinepiseemnete tükikestega mahedalt kollase majoneesi järgi, siis tee korra peatus ja kinnita enda keel kuhugi suu külge. Sest nii, kui selle kreemjalt vahuse majoneesi tilk puudutab su keeleotsa, kaob see keel sealt kurgust alla nagu üksik palk Jägala joast alla kukkudes. Süljenäärmed purskavad avatuks ja ila jookseb nagu allergiku nina kevadel. Peas hakkab pööritus, sest maitsemeeled halvavad kogu su keha. Pilt hakkab virvendama ning mõistus kaotab kõik piirid. Kuhu ma olen sattunud, mis minuga juhtus, miks ma tunnen ennast nii vabana, kas see ongi Eesti, mida ma olen tahtnud? on küsimused, mis jõuad veel peast kiirelt läbi lasta. Hävitades purgitäie sekunditega tekib häbitunne. Kuidas saab midagi kõlvatut nii hea olla? Ma ju ei tohiks üldse seda nii palju süüa, sest just nüüd hakkas kaalu peale ilmuma ju suvenumber. Aga kui ma teistele ei ütle. Kuidas ma nii tohin!? Nad ju saavad mu rahulolevast irvest näol kohe aru, et ma olen käinud majoneesi taevas. Oh appikene, kuidas nii saab?! Kas poes vaadatakse mind imelikult, kui ma jälle juba neljandat korda täna lähen uue purgi järgi? Ah tead, ma olen iseseisev ja enesekindel inimene ning ma tean, mida ma tahan ja ma olen selle üle uhke. Kuna see majonees on lihtsalt nii eriline, siis on kõik lubatud ja mitte ühtegi kahetsust!

Teie ootused majoneesi osas on nüüd viidud väga kõrgele ja seega ei tohiks selle proovimine teie päevarütmi nii palju sassi lüüa ning saate ilma paanikata rahulikult päeva õhtusse saata. Olge te siis hoiatatud! Peale Saaremaa Majoneesi proovimist võivad teised selle kategooria tooted muutuda ebakõlbulikuks.