Meid on märgatud!

Vahelduseks midagi rõõmsat ka. Teate, praegu on isegi täitsa hea tuju. Naeratus on näol ja meel on rõõmus. Miks see nii on, kui just oli probleem Saaremaa turu ära kukkumisega? Siin saan nüüd kiita veidike ennast. Kõik see müügitöö ja pingutamine eelnevatel kuudel andis tulemust just siis, kui seda kõige rohkem vaja oli. Septembri esimestel nädalatel oli müük kehva, aga siis õnnestus paisata munad Tallinna Kaubamajja ja Stockmanni. Ja läbi Talu Toidab läks veel rohkematesse Tallinna Rimidesse.

Ma olen alati rääkinud, et müük on nagu vedur – jaamast lahkudes on vaja kasutada väga palju energiat, et see liikuma saada. Kui sobiv kiirus on juba saavutatud, siis läheb ainult väike kogus energiat selle kiiruse hoidmiseks. Sama on ka müügiga – alguses peab roppu moodi vaeva nägema ja tulemust väga palju ei ole. Aga seda stabiilselt tehes, hakkab see üks hetk tagasi tooma. Tihti just nendel hetkedel, kui vajadus on kõige suurem. Seega praegu julgen öelda, et müük sujub hästi ja kogu nädala toodang läheb müügiks. Asjad justkui toimivad ja üle poole aasta saan ma igapäevaselt töötada normaalsete tundidega.

Hetkel ei pea ka probleemide pärast väga muretsema, sest selliseid, mida ma ise lahendada saan, ei ole. Muidugi on konstantne raha puudus täiesti olemas, aga kuna käive on stabiilne, siis ühel hetkel saan loodetavasti kõik vajalikud asjad makstud ja äkki järgmine aasta hakkab midagi ülegi jääma. Jajaa, ma tean ise ka, et nüüd ma olen selle välja öelnud ja saatus selle peale ainult naerab. Ilmselgelt on mingid suured probleemid kohe kohal. Praeguseks on vähemalt hallide juuksekarvade tekkimine peatunud. Ma loodan. Samas hall näitab ju kogemust ja tarkust. Nii ma endale sisestan. Õnneks mul ju abikaasa olemas ja teiste naiste arvamus enam ei huvita

Järgmise suure projektina läheb käiku kütteseadme paigaldamine kanalasse. Alguses sai mõeldud pelletküte koos venditorudega, aga viimasel hetkel tulid välja paremad ja muidugi ka kallimad lahendused. Nüüd on otsustatud, et tuleb lakke kaks spetsiaalselt kanalatesse mõeldud gaasipõletit, mis tootja andmete järgi lubavad tõsta munevust 15%. Mul praegu on seal 90% juures ehk jutu järgi hakkan saavutama 105% munevust. Tundub võimas. Aga tegelikult on see lahendus pikas perspektiivis odavam ja kestvam. Jätkame tipptehnoloogia kasutamist. Näete, mahe ja öko ei pea alati karvane ja villane olema. Täitsa edukalt saab mahedat toorainet toota ka tänapäeva tehnoloogiat kasutades. Võlaorjus ja eraisiku käendus jälle suureneb selle projektiga, aga vähemalt praegu ei ole veel plaanis vabatahtlikult lõpetada.

Ettevõtluses ja üldse elus tuleb vaadata ette mitmete aastate kaupa ja no ma näen ennast ikka lõpuks suure ülemaailmse haardega ettevõtjana. Täpselt nii, sellise kaliibriga mees meil siin. Tegelikult on hea, kui ma ka viie aasta pärast selle sama ettevõttega toimetan veel kasumlikult. Potentsiaali ju on. Ja sellega nõustuvad ka teised. Eile toimus Saaremaa ettevõtjate tänugala. Kohalikke ettevõtjaid tunnustati 12 erinevas kategoorias. Minu arust hea üritus, sest eriti minusugused suvakad saavad sealt positiivset energiat juurde. Ilmselt suurte käivetega ettevõtjaid selline asi ei kõiguta, kuid tegelikult peaks. Kui kohalikud inimesed peavad sinu tegemisi tähtsaks, siis võiks selle üle uhke olla. Mina olen igatahes väga uhke, sest Aasta Startija väga tugevate nominentide seast valiti just Saaremaa Mahemuna Tang OÜ võitjaks. Super äge, et mind ja minu tegemisi on märgatud. Paneme täie hooga edasi ja minu vedur on alles jaamast lahkumas!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s