Mahemajonees – kas uus toode?

Loodan, et viimaste positiivsete postitustega saite endal ka veidike tuju rõõmsamaks ning ilus suve perioodi lõpp sai tervitatud. Ma ise ootaks, et nüüd on suuremad raskused möödas. Öeldes selle välja, siis tean, et kutsusin endale nüüd ühe suure jama kaela. Eks jääme ootama. Senikauaks on aga aeg tegema hakata vähe suuremaid plaane. Niiöelda mitte olla enam lihtmõtlemise tasemel vaid lausa pingutada tuleviku nägemused välja, kuhu poole liikuda. Peab olema ju üks korralik eesmärk, kuhu jõuda. Praeguse 1500 kana juures olen saavutanud tasuvuspunkti ehk praegu tuleb isegi iga kuu väikest plussi. Iga kuu see tähendab juuli ja august. Kõlab ju uhkelt. Muidugi lendab tuimalt peale kütteseade, mis on suurusjärk 16 000 eurot. Eks kuidagimoodi saab selle ka ära tehtud, aga siis tulevad küttearved, lao ruumide akende vahetus, kindlasti mingite jamade klaarimine, uued kanad ja nii edasi ja nii edasi. Ehk üks selline lõputu ring, kus alati on vaja midagi investeerida ja kasum muna pealt ei ole kordades vaid kümnetes protsentides. Kui sissetulek on liiga väike, siis tavaliselt suurendatakse toodangut või kasumit. Mul hetkel toodangu suurendamine ei ole väga võimalik, sest ilmselt ei oleks mul neid mune jälle kuhugi panna, teiseks ei ole mul raha ja kolmandaks oleks praegu sees olevate kanadega vanusevahe liiga suur ja hiljem tekitaks see paraja probleemide puntra. Ehk see ei ole mul laual.

Võtame selle teise variandi – kasumi suurendamine. Tundub lihtsam öelda, kui teha. Aga mulle isegi paistab, et see võiks täitsa reaalne olla. Kuniks tuleb jälle koroona. Selleks, et kasumit suurendada, peab ju munale väärtust juurde andma. Mõni nüüd kukub selle lause peale tooli pealt maha, sest mahemuna on ju niigi kallis. Jah, 3-3,5 euri karp on tõesti kallis hea ja kvaliteetse toote eest, mis on toodetud looma- ja keskkonnasõbralikult. Tegelikult ma mõtlen seda, et peaks sellest midagi tegema. Selle sama mõttega ma läksin enda hea sõbra Juss Lindmäe juurde. Mulle tundub, et ta teab sellest toidu maailmast rohkem kui vaja. Lisaks tegi ta just endale Kuressaarde ägeda Kena Köök & Koolituskeskus ka, kus igaüks saab õppida tegema restorani toitu koduste vahenditega. Lõpuks me jõudsime ühele nõule ja saime aru, et majonees võiks olla asi, mida katsetada. Mahemajoneesi on keeruline teha, sest minu teada Eestis maheõli ei toodeta. Ja pole ju mõtet väljamaa asju sisse panna. Siis võtsime vastu otsuse, et teeme Saaremaal toodetud toorainetest selle majoneesi. Ja lõpuks tuli välja väga huvitav ja teistsugune asi. Minu üllatuseks sain teada, et majoneesi vist tarbitakse isegi rohkem, kui mune. Ja majoneesi valik on poodides üpris kehv. On ainult erinevad tootjad, aga mitte ühtegi erinevat toodet. Valik on kas lahja, tavaline või mädarõikaga. Ühesõnaga, väga veider. Esimesed katsetused on andnud tagasisideks positiivse vastuse majoneesi spetsialistide käest.

Kes soovib ka ise enne poodi saabumist seda proovida, siis Kuressaares keskväljakul on 5. Septembril Suur Turupäev, kus kõigile huvilistele annan maitsta. Kõigi all mõtlen ma esimestele kiirematele, sest lõpmatus koguses ma testiks seda ju ikkagi ei tee. See siis võiks olla üks nendest toodetest, mis aitaks ka tulevikus finantsplaani jätkusuutlikuna hoida. Muidugi lisaks munakuninga tiitlile olla ka majoneesi kuningas tundub veel uhkem. Kõige selle kõrval olen hakanud aina rohkem mängima ka mõttega leida endale investor osaluse vastu. Kui ma mõtlen ennast täna viis aastat hiljem, siis puhtalt oma vahenditega võin ma olla samas kohas, kus täna. Kustutan tulekahjusid ja kogun raha investeeringuteks ise sümboolset palka saades. Samas, kui ma võtan sisse investori, siis oleks ettevõtte väärtus selleks hetkel kordades suurem, mis ta on täna. Ehk ka minu järele jäänud osakute väärtus on kordades suurem, mis täna. Investeeringuga saaks tulla turule uute toodetega, laiendada tootmist, korrastada lauta ja luua korralikud protsessid, mis kogu äri toetaksid. Lisaks saaks palgata mõned inimesed, et ise saaks keskenduda äri arendamisele. Täna ju puhtalt selle pärast ei ole mõtet mul seda kanalat pidada, et saaksin kogu enda aja sinna sisse panna, mitte midagi tagasi saamata. Seega valmistan ennast ette investorite leidmiseks. Ennekõike otsin täna ühte/kahte investorit, kes oskab hinnata seda, mida ma olen teinud, ja saab aru, kuhu ma liikuda soovin. Kui esialgsed plaanid ei ole osutunud sobivaks, siis ühisplatvormid on kindlasti järgmine samm, et ka just teie, minu lugejad ja fännid, saaksite olla osaks sellel vägeval ja hullumeelsel teekonnal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s