Meie munadel on müügiluba!

Lõpuks ometi oleme me alustamise protsessi ametlikult lõpetanud. Hullumeelsed viimased kuud on kulmineerunud lõpuks meie enda pakenduskeskuse tunnustamisega ehk VTA andis meile loa ametlikult mune pakendada ja müüa. Ei tea, kas ainukesed Saaremaal. Lux värk, ma ütlen. Aga ega see kerge ei olnud. Iga päev tuli mune peale ja nimekiri oli pikk, mida tegema pidi. Alates enesekontrolli plaanist kuni ruumi enda remondi ja silumiseni välja. Toidutootmisega kokku puutunud inimesed ilmselt mõistavad seda valu. Ja uskuge mind, ma mõistan teie valu ka nüüd väga hästi.

Kõige keerulisem oli see reedene päev, kui spetsialisti külla ootasime. Nagu oleks teinud esimest riigieksamit või tööintervjuud. Enda arust oled kõik ette valmistanud, aga tegelikult sa täpselt ei tea, mida sa pidid ette valmistama. Kas mul on kõik vajalikud asjad ikka tehtud? Omast arust ju on, aga ma ei tea, mis need kõik asjad üldse on. Igatahes, närv oli sees väga tugev ja lõpuks, kui tunnustus anti, siis oleks nagu kooli lõpetanud. Pidulik aktus ja lilled olid veel puudu. Samas vanemate ja lähedaste õnnitlused olid olemas, aitäh teile! Suur asi jälle tehtud ja nüüd ei takista meid miski mune teile müümast.

Neid mõnusaid, mahedaid, kohevaid ja puhta maitsega Põhja-Männiku talu Saaremaa mahemune. Need kirjeldused ei ole mitte minu välja mõeldud, vaid ikka juba tarbitud munade kohta kokku kogutud tagasiside. See alustava ettevõtja teekond on ikka üllatavalt raskeks osutunud. Kui teised saavad käia paljajalu mõnusal liivarannal, tuul sasimas juukseid ja päike paitamas pealage, siis ma olen sattunud tormilisele pankrannikule, kus iga sammuga komistan kivi otsa ja kukun auku. Samas, augus tuleb jälle põhi vastu ja väikeste sinikatega liigun ka loodetavasti õiges suunas. Vähemalt saavad kõik eesmärgid ikkagi täidetud.Üheks suurimaks raskuseks on siiani veel raha puudus. Natuke humoorikas, samas ka kurb on mõelda, et oled teinud suurusjärk 120 000 eurose investeeringu 2-3 kuuga ning kolmanda kuu lõpuks on sul pangaarvel 265 eurot ning umbes 7000 euro ulatuses on tulemas veel arveid. Aitäh, PRIA, mitte tunnustamast minu põllumajanduslikku töökogemust. Eks uue määruse muudatusega saab nüüd minusugused kohe kindla peale eemale hoida. Ehk tegelikult peale kogu seda suurt ehitustööd ja asja valmis saamist on kuklas koputamas tugevalt kogu aeg pankroti oht, sest kui raha pole, siis ei saa sööta osta, kommunaalarveid maksta ning kuni selleni välja, et kütust osta kauba laialiveoks või üldse kauba pakenditeks. Veider mõelda igatahes, et kui väike summa võib ära nullida väga suure töö. Aga loodame, et juba nädala jooksul saan selles vallas ka lõpuks positiivsema uudise. Veits narr oleks ju praegu seda putkat kinni panna.

Lisaks tegime kaks nädalavahetust niiöelda avatud talu päeva, kus näitasime huvilistele sööta ja selle tegemist, automaatikat ja lauta ennast. Minu jaoks olid need igati meeleolukad päevad ja see positiivne energia, mis uudishimust kiirgas, oli kõike seda eelnevat kahte rasket kuud väärt. Seega, suur aitäh inimestele, kes meid külastasid ning loodetavasti saite nüüd teada, kumb siis ikkagi oli enne, kas muna või kana või hoopis midagi muud. Ja, et poest ostes jälgige ikka munadel olevat koodi – 3 alguses kõige kehvem variant ja 0 alguses kõige parem ehk mahe. Tähekombinatsioonist EE kõige parem, kuigi Eestis müügilettidel üle poolte on midagi muud. Huvi pärast võid jagada kommentaaridesse pilte ka, et mis kood ilusa karbi sees on! 🙂