Kuidas kanad kohanenud on?

Tuli idee ja see tehti ära! Pirn minu pea kohal on muutunud kanaks. Neid ridu siin kirjutades on siiani raske aru saada, et kirjutan enda elust, mitte mingit järjejuttu. Kui veel napilt 2 kuud tagasi notarist uue lauda omanikuna välja tulin ja pea ees tundmatusse sukeldusin, siis praeguseks võib öelda, et vee all oli väga palju suuri kive, millest ma õnneks sujuvalt mööda libisesin. Oleks keegi alguses öelnud, et see teekond on suuri ja väga teravaid kive täis, siis ilmselt oleks hüppamata jäänud. Nüüd tagasi vaadates on seda kogemust väga raske üle trumbata nii minul endal kui ükskõik kellel maailmas. Ülemaailmse pandeemia ajal ühe väikese saare peal isolatsioonis panna püsti laut, mis ei jää Euroopa sama valdkonna kõrgetasemelistele üldse palju alla, vot selle eest viskan endale kõrge viieka pihku.

Tegelikult jääb minu osa selles protsessis üürikeseks, sest need inimesed ja ettevõtted, kes sel ajal mul abis olid, on ülimat kiidulaulu väärt. See sünergia, abivalmidus, nutikus ja reaalne tahe aidata kaassaarlast teeb praegugi selle peale mõeldes silma niiskeks. Siit nüüd need ettevõtted ja inimesed, tänu kellele see projekt oleks jäänudki paberile:

– Kermaare Ehitus OÜ Kermo Ehanurm ja tema töölised. Ükski ehitus ega lammutustöö ei jää asjalikult tegemata

– Smidt Metall OÜ Andres Smidt ja kaks Ivo (pikem ja lühem). Mehed, kelle põhitööks ei ole kanala seadmete ülespanek, aga nende oskuste ja tarkustega ei olnud see neile isegi keeruline. Muuseas üks Ivodest ehk Ivo Lepik pakub ka ülimõnusaid villast riideesemeid (www.sarapikuvilt.ee)

– Saare Elektroservis OÜ Tiit Mägi, Riivo (kui õigesti kirjutasin) ja kolmas mees, kelle nimi on läinud kõrvust mööda. Viska neile pastakaga paberi peal arusaamatu projekt ette ning ilma pikalt seletamata on töö tehtud.

– Arens Torutööd OÜ Indrek Sink ja tema töömehed. Ütle, et tahad Vene allveelaeva koopiat endale hoovi maa sisse või uusi torusid paksu betooni sisse – ei ole üldse probleemi.

OÜ Hansamer OÜ Ergo Pohlak. Isegi, kui ostad tema käest viimase peal kanala tehnoloogia, siis mingi isolatsioon ei morjenda teda. Läbi telefoni saab ju ikka selle kokku panna ja üks väheseid, kellel õnnestus eriloaga Saaremaal käia.

– Äntu Mõis OÜ Rein Miller ja Lauri Bobrovski. Nende käest saab nii palju kana tarkust, et lõpuks võtadki neilt alguses 1500 kana ja pärast sama palju juurde. Kõik puhta mahedad ka.

– Bauhof Saaremaa Kärolin Raudsepp, kes tegi ehitustarvete ostmise koha lihtsaks. Rõõmsameelsus ja abivalmidus on tema jaoks normaalsus. Hea meelega lähen sinna poodi alati tagasi.

– Pörandamehed OÜ Marek Hoogand ja paarimees teevad kindlalt terve Saaremaa parimat ja siledamat betoonpõrandat.

– Kiiltrans OÜ toob isegi su kanala sisseseade Lõuna-Eestist Saaremaale.

– Maaleht ja Lennart Käämer, kes tulevad kaasa blogi ideega- Valmar Voolaid, kes peale ilusate piltide ja videode tuleb appi ka kanu maha laadima. Ei saa öelda, et fotograafi töö üksluine ja igav oleks.

– Munakrediidi ostjad, sest just teie toetusega sai see projekt jätkuda.

– Ja enda perekonda ja sõpru, kes käisid ja panustasid palju enda vaba aega ja võhma! Jätke meelde need nimed siin nimekirjas, sest nemad on väga head inimesed!

Aga nüüd edasi enda uue 1500 preili juurde. Ilmselgelt mõjus Saaremaa piiride avamine hästi, sest kohe kolis siia elama 1500 uut naist ja 15 meest ehk kanad ja kuked. Kui esimest korda elus kanad endale võtta, siis miks teha väikselt ja proovida alustuseks näiteks 10 kanaga, kui saab ka panuseid tõsta ja võtta kohe 1500. Peale karja mahalaadimist jooksis juhe kokku ja aju läks paanikasse. Mida sa nende kanadega peale nüüd hakkad ja miks sa seda üldse tegid? Sama näoga vaatasid ka kanad mulle otsa, et veider vend selline aga suva, laut on ilus ja mõnus. Ise ehk veidike sain magada ja järgmine päev oli keeruline. Tekkisid esimesed probleemid, kus kanad hakkasid üksteise sulgi nokkima ning kohati oli olukord üpris kurb. Tekkis jälle paanika, aga ei lasknud seda üle keha levida. Surusin tunded maha ja hakkasin lahendust otsima. Sammhaaval spetsialistidega konsulteerides ja parendusi sisse viies hakkas olukord paranema. Tänaseks julgen öelda, et saame juba hakkama ja mis kõige ägedam – esimesed munad on kätte saadud. Teate, see omlett, mis järgmisel hommikul enda kanade munadest tehtud sai, on kirjeldamatu. Kõik see kaks kuud jooksis korraga silme eest läbi – need raskused, need pääsemised, need võidud, need kaotused. Kõik kulmineerus selle esimese ampsuga. Kõige kallim omlett, vähemalt minu jaoks, nii emotsionaalselt kui ka rahaliselt. See kõik oli seda väärt! Silm läheb jälle märjaks ja mahemuna on tõesti hea. Aitäh teile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s